Poniedziałek, Czerwiec 26, 2017, 14:29

W dniach 19 - 21.06.2017 r. odbył się trzydniowy plener malarski dla 12 uczestników ŚDS w Kazimierzu nad Wisłą.

„Wiekowe zabytki i zielone wzgórza są znakiem rozpoznawczym Kazimierza Dolnego. Kazimierz Dolny jest prawdziwą perłą, jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Jest też jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno- wypoczynkowych o ponad stuletniej tradycji letniska i kolonii artystycznej. Poza turystyką, Kazimierz znany jest ze swoich związków ze sztuką, oraz z tego, że stał się oazą twórców. Wielu malarzy ma tu swoje galerie, pracownie, odbywają się tu też plenery malarskie. Wyjątkowość Kazimierza opiera się głównie na bogactwie kulturowym i na tradycji bohemy malarskiej, literackiej i twórczej”.
Program pierwszego dnia wycieczki obejmował zwiedzanie rynku w Kazimierzu oraz zapoznanie się z jego bogatą historią, również malownicze okolice min. Góra Trzech Krzyży, Zamek, Korzeniowy Dół, były piękną inspiracją do tworzenia prac plastycznych.
Kolejny dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego w którym zapoznaliśmy się z bogactwem różnych gatunków roślin i zwierząt zamieszkujących okolice, kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle do Janowca oraz zwiedzanie Zamku z XVI w oraz kościoła św. Stanisława Biskupa z początków XIV w. Wiele wrażeń zdobytych podczas dnia wypełnionego atrakcjami turystycznymi stało się inspiracją do prac, które tworzyliśmy z pasją do późnych godzin wieczornych.
W drodze powrotnej do domu nie mogliśmy pominąć równie urokliwego Nałęczowa oraz Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy gdzie mogliśmy podziękować ze ten dobrze spędzony wspólnie czas.

Celem pleneru była szeroko pojęta edukacja artystyczna, jak również motywowanie uczestników do aktywnego spędzania czasu wolnego i rozbudzania nowych pasji. Plener był elementem trwającego cyklu spotkań ze sztuką.

Link do galerii


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe

Aktualności

Copyright ©2017
Środowiskowy Dom Samopomocy
Imienia Błogosławionego Księdza Zygmunta Pisarskiego
w Krasnymstawie

Pomoc & Wsparcie