Wtorek, Październik 10, 2017, 10:35

W dniu 03 października 2017 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Krasnobrodu, w której wzięło udział 12 uczestników ŚDS.

    Wycieczka rozpoczęła się o godz. 8:00. Pierwszym punktem wyjazdu był spacer w lesie, nieopodal Doliny Św. Rocha na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Spacerując i delektując się świeżym powietrzem uczestnicy zbierali grzyby i podziwiali piękno leśnej przyrody. Zbiory były  udane. Spośród zebranych grzybów najwięcej było: prawdziwków, podgrzybków i opieniek. Rekordzistą w grzybobraniu okazał się Adam Bojarski, który zebrał: 12 prawdziwków, 10 podgrzybków, 5 maślaków oraz
kilkanaście opieniek.

 

 

    Po długim spacerze pełnym wrażeń, wszyscy udali się do Domu Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie, gdzie zaplanowany był występ artystyczny dla pensjonariuszy placówki. Aktorzy brawurowo zaprezentowali scenkę kabaretową pt. „U doktora” ukazując w krzywym zwierciadle realia funkcjonowania obecnego systemu lecznictwa. Prezentację nagrodzono gromkimi brawami i  słodkim poczęstunkiem.

 

 

    Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Samodzielnym Niepublicznym Sanatorium Rehabilitacyjnym im. Janusza Korczaka, gdzie wszyscy uczestnicy wycieczki zaproszeni zostali na kawę i herbatę oraz zjedli obiad. Po chwili odpoczynku grupa artystyczna rozpoczęła przygotowania do kolejnego występu kabaretowego - tym razem dla kuracjuszy sanatorium.
Sala była wypełniona po brzegi. Program artystyczny z zainteresowaniem oglądali zarówno dorośli, jak i przebywające na turnusie dzieci.

 

 

    Kabaret, przerywany co chwila salwami śmiechu spotkał się z ogromnym aplauzem widowni. Po zakończeniu występu kuracjusze ujęci grą aktorską uczestników składali im gratulacje oraz robili pamiątkowe zdjęcia.
     Około godź. 15:30 grupa ubogacona wieloma pozytywnymi wrażeniami wróciła do Krasnegostawu.
     Cele wycieczki takie jak: nawiązanie współpracy z placówkami opieki społecznej i zdrowotnej, integracja, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, estetycznych i krajoznawczych oraz prezentacja dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych zostały zrealizowane.


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe

Aktualności

Copyright ©2017
Środowiskowy Dom Samopomocy
Imienia Błogosławionego Księdza Zygmunta Pisarskiego
w Krasnymstawie

Pomoc & Wsparcie